קניית זהב

קניית זהב, גם של מטילי זהב אבל עוד יותר מכך של תכשיטים, אמורה לייצר עבור מי שרוכש את התכשיטים או את הזהב עצמו ערך מוסף גבוה. הערך המוסף של זהב נמדד על פי שתי אמות מידה עיקריות. הראשונה – הערך האסתטי של התכשיט או המוצר העשוי מזהב. ככל שהערך האסתטי גבוה יותר וככל שהתכשיט יוצר על ידי איש מקצוע מומחה גדול ומוכר יותר בתחום, כך הערך של התכשיט יהיה גבוה יותר. אמת המידה השנייה לקביעת הערך של הזהב היא הקראט שלו – כלומר מידת הטוהר של הזהב. אמנם הזהב הוא מתכת המצויה בטבע אך ורק בצורתה הטבעית, ואולם יש שהזהב מתערבב בתהליכים כימיים שונים עם מתכות אחרות. הסקאלה של טוהר הזהב נקבעת בקראט ויכולה לנוע מקראט אחד ועד עשרים וארבעה קראט, שזה הטוהר האולטימטיבי של זהב. אמת המידה השלישית מובנת וידועה יותר – משקל הזהב. המשקל של כל תכשיט וכל פריט מזהב נקבע בגרמים או חלקיהם, כאשר המחיר לגרם הוא פונקציה של השילוב בין כלל אמות המידה שהוזכרו לעיל.

מי צריך קניית זהב

הזהב, מעבר להיותו בסיס ליצירת מוצרים בעלי נראות גבוהה ואיכות אסתטית מהמעלה הראשונה, מהווה עבור האוחזים בו גם רכוש לכל דבר ועניין. הזהב איננו סופח חומרים אחרים, איננו מחליד ואיננו מתפרק. כתוצאה, הזהב הוא חומר אידיאלי שאפשר לשמור אותו לאורך שנים רבות מספור. עובדה היא שחפירות ארכיאולוגיות גילו תכשיטי זהב מתקופות קדומות, אשר מהם ניתן ללמוד הרבה על האומנות באותה התקופה ועל איכות הידע בעיצוב תכשיטים בתקופת הללו. בנוסף, נמצאו מטבעות זהב קדומים שתרמו להבנה טובה יותר של המערכת הכלכלית בעת העתיקה.

איך מתבצעת קניית זהב

כל האמור לעיל מתאפשר בעיקר בגלל התכונות של הזהב שהוזכרו לעיל. גם אם הזהב נמצא מתחת למים עשרות ואפילו מאות שנים, הוא לא מחליד ולא "מתקלקל". כיוון שכך, הזהב נחשב לרכוש לכל דבר, והמחזיקים בו יכולים להיות בטוחים שהוא יוסיף וישמור על הערך שלו לאורך שנים. קניית זהב היא תהליך שבו איש המקצוע המבקש לקנות זהב בוחן את התכשיט, המטבע או כל מוצר אחר. הוא בודק את רמת הניקיון של הזהב, את המשקל של הפריט ואת איכות העבודה. רק לאחר מכן נקבע המחיר של קניית זהב. הזהב עובר מיד ליד והתמורה שלו משולמת.

יש לכם זהב? רוצים לקבל עבורו מחיר הוגן? צרו קשר כעת ואנו נחזור אליכם בהקדם להמשך התהליך.

מאמרים נוספים

מכירת זהב - קבלו מזומן תוך 30 דקות

פרסונל פתרונות פיננסים

פרסונל פתרונות פיננסיים נותנים שירות לחברות ועסקים. החברה הוקמה מתוך צורך ממשי של עסקים לקבל אשראי נוסף לצורך גדילת העסק.
אנו בפרסונל מאמינים בעסק שלך ומעוניינים לתת לך את מיטב הפתרונות הפיננסים על מנת שנוכל לאפשר לך לגדול ולצמוח.

שירותים נוספים