קניית תכשיטים

קניית תכשיטים כרוכה בתהליך לא פשוט, הדורש בעיקר שני דברים: הדבר הראשון – קבלת הערכה מושכלת של מחיר התכשיט או הפריט מזהב הנמצא ברשות המוכרים. הדבר השני הוא למעשה המשך של החלק הראשון והוא ביצוע בדיקה יסודית שבמהלכה מתבצע פירוק של התכשיט והערכה מושכלת של כל אחד מהחלקים שלו. איך מעריך איש המקצוע את המחיר של תכשיט מזהב או פריט מזהב המוצע לו למכירה? כיצד מתבצעת בדיקה יסודית של התכשיטים ומה אורך הזמן שהיא דורשת? בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה ונתמקד בתהליך שהוא לעיתים ארוך של קניית תכשיטים על ידי איש מקצוע מיומן הבקי בתחום.

הערכה מושכלת של המחיר לפני קניית תכשיטים

למעשה, החלק הזה הוא לכאורה החלק היותר קצר של התהליך. מי שאמון על הערכת מחיר של תכשיטים הוא אדם שמכיר בדרך כלל את התחום המדובר לעומק. כשהוא רואה תכשיט הוא יכול להעריך במידה רבה של וודאות את השווי הכספי שלו. זאת, בהינתן העובדה שיזהה אל נכון את סוגי הזהב השונים ואת השווי של חלקים נוספים בתכשיט – למשל יהלומים או זרקונים וכיוצא באלה. הערכת הערך הכספי של התכשיט מתבצעת בתחילה בלא מגע עם התכשיט ובלי פירוק שלו לגורמים ובדיקה של כל גורם בנפרד. זאת, על מנת לתת למי שאוחז בתכשיט ומעוניין למכור אותו, הערכה ריאלית של טווח המחירים הצפוי עבור התכשיט.

בדיקה יסודית של התכשיט וכמה זמן היא דורשת

בדיקה יסודית של התכשיט מתבצעת בשלב שאחרי הערכה הראשונית. בשלב הזה יורד מי שתחום העיסוק שלו הוא קניית תכשיטים לעומק העניין ונוקט בכל האמצעים הנדרשים. במקרים רבים, הדרך הטובה ביותר להעריך תכשיט כל שהוא היא פשוט לפרק אותו לגורמים. אם התכשיט כולל יהלומים, הם מוסרים מעליו. כמו כן אם התכשיט שזור בפיתוחים כל שהם או הוא מורכב משתי שכבות של זהב, מתבצעת הפרדה בין השכבות. גם הסוגרים של התכשיט מפורקים. זאת, כיוון שלרוב הסוגרים הללו עשויים מחומרים פשוטים יותר, אם כי הם עמידים למדיי. לאחר הפירוק בודק המעריך כל חלק בנפרד. לעיתים מתגלה כי שכבת זהב אחת היא אכן 24 קראט, אבל השנייה הרבה פחות נקייה. גם היהלומים מתגלים לא אחת כזרקונים אשר הערך הכספי שלהם מוגבל. כך, בסיום התהליך יכול המומחה לענייני קניית תכשיטים לשקול כל חלק בנפרד ולתת מחיר מדויק של התכשיט.

מעוניינים למכור תכשיט? רוצים לקבל הערכה מדויקת, מקצועית והוגנת? צרו קשר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם להמשך התהליך וביצוע הקנייה.

קניית תכשיטים

מאמרים נוספים

מכירת זהב - קבלו מזומן תוך 30 דקות

פרסונל פתרונות פיננסים

פרסונל פתרונות פיננסיים נותנים שירות לחברות ועסקים. החברה הוקמה מתוך צורך ממשי של עסקים לקבל אשראי נוסף לצורך גדילת העסק.
אנו בפרסונל מאמינים בעסק שלך ומעוניינים לתת לך את מיטב הפתרונות הפיננסים על מנת שנוכל לאפשר לך לגדול ולצמוח.

שירותים נוספים